EMEKLİLERE KURBAN BAYRAMINDA İKRAMİYE VERİLECEK Mİ? NE ZAMAN?

Bu yıl emeklilere bayramlarda ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. Ramazan bayramında ikramiyelerini alan emekliler şimdi yaklaşan Kurban Bayramında kendilerine ikramiye verillip verilmeyeceini,verilecekse ne zaman verleceğini merak etmektedir. Yazımızda bu konuya değineceğiz.

İlk olarak 20 Ağustos Pazartesi Başlayacak olan Kurban Bayramı 24 Ağustos 2018 Cuma tarihinde sona erecek.

 

5510 sayılı Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun Ek 18. Maddesine göre bu yıl emekliler Kurban Bayramında 1000 TL ikramiye alacaktır. Ayrıca kanunun maddesine göre her yıl emekliler otomatik olarak Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1000’er TL ikramiye almaya devam edecektir.

 

Bu kapsamda yapılan ödemelerden kesinti yapılamaz ve ikramiyeler haczedilemez. Kanunun ilgili maddesi aşağıda paylaşılmıştır.

 

Kurban Bayramında emeklilere verilecek Bayram ikramiyesinin bayramdan önce ödeneceği tahmin edilmekte olup ne zaman ödeneceği kousunda net bir tarih henüz belli olmamıştır.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu için Tıklayınız.

 

Keywords: Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi verilecek mi, Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi ne zaman verilecek, Kurban Bayramı, İkramiye, Emekliler, 2018, 2018 Kurban Bayramı Emeklilere İkramiye, 2018 Bayrram İkramiyesi ne zaman, Kurban Bayramında emekliler ne  kadar ikramiye alacak, Kurban Bayramında emeklilere ikramiye var mı,

Bir Cevap Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.